Miroslav Vladyka (Kpt. Čenda Čapek) - seriál V.I.P. vraždy

Miroslav Vladyka (Kpt. Čenda Čapek) - V.I.P. vraždy

Miroslav Vladyka (Kpt. Čenda Čapek)

Datum narození: 24.9.1959
Znamení: váhy

Charakteritika postavy Kpt. Čendy Čapka: Vrchní komisař z oddělení vražd je z týmu nejstarší, stále dobře naložený kliďas a pohodář, má velký přehled a bohaté zkušenosti, nenechá se ničím rozházet nebo vystresovat, umí i vypjaté situace zlehčit a najít v nich humor...

Miroslav Vladyka je český herec a moderátor. Po ukončení svých studií DAMU v roce 1982 působil až do roku 1996 ve Vinohradském divadle, odkud posléze přešel do Studia Ypsilon. Nyní je hercem ve svobodném povolání, hostuje v Divadle ABC (Městská divadla pražská).

Společně s Bárou Štěpánovou uváděl v České televizi dokumentární cestopisný pořad Cestománie. Miroslav Vladyka také uváděl pořad Zatopené osudy vysílaný na České televizi, který vyprávěl osudy vesnic, které musely ustoupit při výstavbě přehrad.

Filmografie

Představení postavy Kpt. Čendy Čapka

Vrchní komisař z oddělení vražd je z týmu nejstarší, stále dobře naložený kliďas a pohodář, má velký přehled a bohaté zkušenosti, nenechá se ničím rozházet nebo vystresovat, umí i vypjaté situace zlehčit a najít v nich humor.

I přes náročné a drsné povolání řeší obyčejné věci a žije normální život. Je náruživý kuřák dýmky, má rád pohodu a dobré jídlo, dává přednost přemýšlení a dedukování před běháním v terénu a akci.

Neustále je začtený do novin, baví se bulvárními zprávičkami a bizarními články, a i ve zdánlivě banálních informacích umí najít důležité souvislosti. Beranovi pomáhá Klaudii má rád a obdivuje ji, její přítomnost bere jako zpestření.

Zdroj a foto www.iprima.cz