Martin Myšička (MUDr. Karel Štovíček) - seriál V.I.P. vraždy

Martin Myšička (MUDr. Karel Štovíček) - V.I.P. vraždy

Martin Myšička (MUDr. Karel Štovíček)

Datum narození: 9.3.1970
Znamení: ryby

Charakteritika postavy MUDr. Karla Štovíčka: Soudní lékař a zároveň noblesní estét je inteligentní a slušný člověk, vzdělaný intelektuál a zkušený lékař, starý mládenec a velký milovník umění, což je trochu v kontrastu s jeho drsnou každodenní prací...

Martin Myšička je český divadelní a filmový herec. Od roku 1997 je stálým členem Dejvického divadla. V roce 1994 získal Cenu Alfréda Radoka Talent roku. V roce 2009 působil i jako režisér.

Martin Myšička se narodil 9. března 1970 v Příbrami, s rodiči ovšem žil v obci Stará Huť. Po studiu na gymnáziu začal studovat obor subnukleární fyzika na Matematicko-fyzikální fakultě UK a poté byl ještě přijat na DAMU. Obě školy úspěšně dokončil v roce 1995.

Filmografie

Představení postavy MUDr. Karla Štovíčka

Soudní lékař a zároveň noblesní estét je inteligentní a slušný člověk, vzdělaný intelektuál a zkušený lékař, starý mládenec a velký milovník umění, což je trochu v kontrastu s jeho drsnou každodenní prací.

Vyznavač starosvětské etikety a chování je elegán jak ve vystupování tak i oblékání. Je nadšenec pro vážnou hudbu a operu, milovník literatury a poezie, trochu plachý a nesmělý a občas i roztržitý a zapomětlivý.

Berana i přes jeho mládí uznává, Klaudie si váží, chová se k ní galantně a mile a ochotně jí pomáhá se sháněním materiálů na knihu.

Zdroj a foto www.iprima.cz